Aktualności


18.09.2018r.

Zapraszamy na największe plenerowe wydarzenie rolnicze , jubileuszowe XX targi AgroShow Bednary 2018. Czekamy na stoisku nr 6 Sektor A , pogoda zapowiada się wyśmienita , także mamy nadzieję że w dobrej atmosferze będziemy mogli Wam podziękować za bardzo udany i sprzedażowo rekordowy sezon 2018 oraz porozmawiać o kolejnym.
Dla przypomnienia kilka fotek - Bednary 2016 , 2017 .14.09.2018r.

Uwaga!️ Już za 3 tygodnie startuje największy międzynarodowy charytatywny turniej siatkarski ,, Giganci Siatkówki 2018 ". Dziś prezentujemy oficjalny plakat turnieju . Ruszyła już sprzedaż biletów , można je nabyć w recepcji hali WOSIR w Wieluniu. IIość miejsc jest ograniczona, także nie zwlekajcie.
13.09.2018r.

Kolejny bardzo udany sezon na rynku węgierskim , a to wszystko za sprawą naszego wyłącznego dystrybutora na Węgrzech i Rumuni firmy AF. Analóg Kft. W dniach 5-8 wrzesień 2018r. uczestniczyliśmy w największej wystawie rolniczej na Węgrzech - Bábolnai Gazdanapok 2018. Jesteśmy przekonani że udział w targach dodatkowo umocni naszą pozycję lidera na rynku węgierskim.Dziękujemy przyjaciołom z AF.Analóg Kft za reprezentowanie naszej firmy i sprzedaż produktów w południowym regionie Europy.04.09.2018r.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w tak dużym wydarzeniu, największym w Polsce. Mamy nadzieję, że nasz udział, cegiełka i nagrody pomogły w organizacji uroczystości. Wyróżnionym plantatorom nagrody wręczył Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Nasze rozmowy z plantatorami chrzanu okazały się celowe,gdyż chrzan ma bardzo wysokie wymagania jeżeli chodzi o pH gleby 6,5 - 7,5 , także Wapniak Jurajski będzie miał co robić .
Ps. Dziękujemy GOK Osjaków za perfekcyjną organizację.20.08.2018r. Dożynki Gminne 2018 Kraszkowice.

Żniwa w naszym regionie zakończone, a ich uroczyste podsumowanie odbyło się wczoraj na Dożynkach Gminy Wierzchlas 2018. Jako nowy podmiot gospodarczy od samego początku aktywnie włączyliśmy się w życie społeczne gminy mogąc współuczestniczyć w organizacji tego wydarzenia.
Na naszym stoisku tłumy,a to za sprawą 800 fantów i nagród jakie były do wygrania.
Ps. Wspaniała organizacja, przepiękne wieńce dożynkowe. Szczególne ukłony dla Stowarzyszenia "Kraska" oraz OSP Kraszkowice.28.07.2018r. Wapniak Jurajski podbija świat - Malediwy.

Malediwy Będąc w południowej Azji trzeba koniecznie zobaczyć jej najpiękniejszą część czyli tzw. ,,boskie Malediwy". Czy na atolach coś się uprawia ? Otóż tak , użytki rolne zajmują ok. 13% powierzchni kraju : uprawa palmy kokosowej, melonów, drzewa chlebowego, bananów oraz cytrusów i ananasów . Nawóz bardzo się spodobał ,szczególnie ekologiczna produkcja nie tylko Malediwczykom, ale również innym mieszkańcom wysepki.25.07.2018r. Wapniak Jurajski podbija świat - Sri Lanka.

Nasz flagowy produkt dociera już do wielu krajów Europy, dlaczego by nie do Azji ,postanowiliśmy to sprawdzić. Sri Lanka zwana również klejnotem Indii to przepiękna wyspa słynąca z plantacji herbaty, słoni oraz pięknych plaż. Oprócz herbaty, niestety ph do jej uprawy ( 4 - 4,5) i tu nie pohandlujemy, ale jest jeszcze ryż i tu uwaga (ph 7 ) i zadanie dla Wapniaka Jurajskiego, którym zainteresował się jeden z największych cejlońskich plantatorów i postanowił wykonać próby regulacji ph w uprawie doświadczalnej ryżu. Co prawda na wyspie znajduje się wapień pochodzenia rafowego, ale nie jest wykorzystywany w rolnictwie.10.06.2018r. XV Spotkanie rolników

XV Spotkanie Rolników - TEAM AGRO KUCZYŃSKA. Perfekcyjne poletka, super organizacja, wspaniali właściciele, dyrekcja oraz cały team, tylko pogratulować. Mnóstwo rozmów, wykłady i konkursy uzupełniały całość fantastycznego spotkania . Dziękujemy za zaproszenie i przemiłą atmosferę. PS. Do zobaczenia na XVI spotkaniu - dostaliśmy już zaproszenie.

1 2 3 4 5 6 7